Wiadomości Konkurs

Konkurs

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju pragnie serdecznie zaprosić uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z terenu Miasta Poznania do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: ,,Mój sposób na odpady”  Konkurs jest częścią projektu „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe – akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych. Edycja druga” prowadzonego na terenie Poznania dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat szkodliwości spalania odpadów w piecach przydomowych oraz promocja segregacji odpadów, jako sposobu rozwiązywania problemu śmieci. Przedsięwzięcie ma także na celu podniesienie wśród uczniów oraz mieszkańców Poznania poczucia odpowiedzialności za jego stan, a także kształtowanie trwałych postaw proekologicznych.

Udział w konkursie polega na wykonaniu plakatu przedstawiającego pomysł na zagospodarowanie odpadów, jak na przykład wykonanie z nich zabawki lub przedmiotu codziennego użytku. Im ciekawsze pomysły, tym większa szansa na nagrodę (szczegóły w regulaminie konkursu). 

Prace konkursowe można zgłaszać do 31 października 2012r. Najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane podczas obchodów imienin ul. Św. Marcin – 11 listopada 2012r.

Dla autorów najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:

Sylwia Piotrowska – koordynatorka konkursu
email: sylwia.piotrowska@cpe.info.pl
tel: 669 034 222

Pliki do pobrania:

Regulamin w wersji PDF i word

Formularz zgłoszeniowy w wersji PDF i word

Plakaty akcji:

 

Zdjęcia z wystawy

Galeria zwycięskich oraz wyróżnionych prac

Prezentujemy galerie zwycięskich oraz wyróżnionych prac:

Wyniki konkursu plastycznego „Mój sposób na odpady”

Miło nam ogłosić wyniki konkursu, w tym roku otrzymaliśmy 123 prace z czternastu szkół podstawowych o numerach: 1, 5, 48, 55, 70, 71, 74, 79, 88, ZSS 108, ZSS 110 oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4,  Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Pijarskich w Poznaniu.

Wszystkim zgłoszonym serdecznie dziękujemy za udział. Zarówno ze względu na ilość, pomysłowość jak i jakość wykonania wybór najlepszych prac był bardzo trudny.

 

Postanowiliśmy wyróżnić 10 prac oraz przyznać ich autorom nagrody. Czytaj więcej